Tesla zebrała zamówienia na ponad 400 tys. sztuk Modelu 3

Model 3, który jest najnowszym samochodem w ofercie firmy Tesla Motors notuje kolejne rekordy zamówień. Jak poinformował Diarmuid O’Connell – wicedyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Elona Muska, już teraz liczba zamówionych egzemplarzy najmniejszego z pojazdów sprzedawanych obecnie przez firmę Tesla przekroczyła 400 tysięcy.  Jest to wynik, który z pewnością przekroczył oczekiwania większości pracowników firmy, o czymniedawno informowaliśmy (kiedy liczba zamówionych egzemplarzy była znacznie niższa).
Czy ta ogromna liczba zamówionych egzemplarzy rzeczywiście doprowadzi do wyprodukowania tylu samochodów? Prawdopodobnie tak, a informował o tym na Twitterze sam Elon Musk. Aby zmówić Model 3 każdy klient musiał bowiem wpłacić zaliczkę w wysokości tysiąca dolarów. Co więcej, jedna osoba mogła zamówić maksymalnie tylko dwa samochody. To sprawia, że liczba zamówień jest wiarygodna. Warto zauważyć, że tylko dzięki samym zaliczkom firma Tesla zainkasowała już 400 milionów dolarów.
Na swoje samochody wszystkim przyszłym właścicielom przyjdzie jednak długo czekać – w niektórych przypadkach nawet trzy lub cztery lata. Produkcja Modelu 3 ma się bowiem rozpocząć dopiero w przyszłym roku i wtedy zostaną dostarczone do odbiorców pierwsze sztuki. Szacuje się, że roczna produkcja Modelu 3 będzie początkowo wynosiła tylko 75 tysięcy sztuk, dlatego niektórzy z tych, którzy już teraz złożyli zamówienie będą musieli czekać do 2020 roku na swój samochód. Prędkość produkcji ma jednak stale wzrastać – fabryka firmy Tesla ma za niedługo osiągnąć możliwości rocznej produkcji na poziomie 500 tysięcy pojazdów. Trzeba jednak pamiętać, że w ofercie Tesli znajdują się także jeszcze dwa inne popularne samochody elektryczne – Model S i Model X.


Prezentacja Modelu 3

Model 3 został pokazany światu 31 marca i jeszcze w tym samym zaczął rozchodzić się jak ciepłe bułeczki. Najmniejszy samochód elektryczny w ofercie Tesla Motors ma kosztować około 35 tysięcy dolarów (dwa razy mniej niż najpopularniejszy Model S), co czyni go znacznie bardziej przystępnym cenowo pojazdem. Jego akumulatory mają pozwolić na przejechanie około 350 kilometrów na jednym ładowaniu. Więcej informacji na temat tego samochodu znajdziecietutaj.

Źródło:ubergizmo