Tesla Model 3 'złapała’ złodzieja [Wideo]

Tesla kilka tygodni temu wprowadziła aktualizację oprogramowania, dzięki której samochody firmy założonej przez Elona Muska zyskały praktyczną funkcję. Tesla Sentry Mode to tryb pozwalający monitorować samochód ze wszystkich stron z zewnątrz, za pomocą sensorów i kamer. Dzięki Sentry Mode udało się właśnie udaremnić próbę włamania oraz doprowadzić do zatrzymania przestępcy.Próbę włamania zarejestrowały czujniki Tesli Model 3, należącej do mieszkańca San Francisco, Jeda Franklina. Amerykanin pewnego pięknego dnia otrzymał powiadomienie na swoim smartfonie, które sugerowało, że przy samochodzie ma miejsce podejrzaną aktywność. Franklin szybko ruszył na miejsce, a jego oczom ukazał się widok rozbitej szyby. Przestępca został zarejestrowany przez kamery samochodu. Wysoka rozdzielczość obrazu pozwoliła organom ścigania bez problemu zidentyfikować sprawcę włamania oraz… odczytać tablicę rejestracyjną samochodu, którym odjechał.
Nagranie z przebiegiem zajścia zostało umieszczone przez poszkodowanego w sieci.

Tesla Sentry Mode to dowód na to, że Elon Musk wsłuchuje się w pomysły społeczności właścicieli samochodów tej marki. Jej implementację w zeszłym roku zaproponował jeden z kierowców Tesli, który brał udział w kolizji, której sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
Zapewne w niedalekiej przyszłości wszystkie samochody korzystające z kamer umożliwiających 360-stopniowy podgląd obrazu będą korzystały z podobnych technologii. Oby!