Telltale zapowiada Grę o Tron i nie tylko

Niedawno pojawiły się doniesienia jakoby studio Telltale, które zasłynęło dzięki adaptacji komiksu i serialu The Walking Dead, miało wziąć się za Grę o Tron. Jak się okazuje, plotki te były jak najbardziej prawdziwe.

Podczas gali rozdania nagród VGX zespół zaprezentował krótki zwiastun, potwierdzający prowadzenie prac nad grą. O ile studio nie ujawniło żadnych istotnych szczegółów na temat produkcji, o tyle wiadomo już, że gra opierać się będzie na popularnym serialu HBO.

Chociaż nadal nie wiadomo niczego pewnego na temat fabuły, to można spodziewać się tego, że studio Telltale po raz kolejny postawi na sprawdzone rozwiązanie i opowie własną historię, która garściami będzie czerpała z uniwersum stworzonego przez George’a R.R. Martina w sadze Pieśni Ognia i Lodu.

Formuła będzie analogiczna do tego, co mogliśmy zobaczyć przy okazji The Walking Dead i The Wolf Among Us z tą drobną różnicą, że znacznie większy nacisk położony zostanie na walkę. Gra zadebiutuje już w przyszłym roku.

Drugim tytułem, który studio Telltale zaprezentowało podczas gali VGX jest Tales from the Borderlands. Jak sama nazwa wskazuje, gra oparta będzie na hicie zespołu Gearbox. Jeżeli komuś przypadł do gustu klimat gry, to na pewno w produkcji studia Telltale zakocha się od pierwszego wejrzenia.

Kilka dni temu na polskim rynku zadebiutowało pudełkowe wydanie pierwszego sezonu The Walking Dead w wersjach na PlayStation i Xboksa, natomiast już 17-ego grudnia premierę będzie miał drugi sezon gry. Po świętach powinien pojawić się drugi odcinek świetnego The Wolf Among Us.

Źródło: Telltale