Telewizory z Androidem zaczęły wyświetlać reklamy – nie da się ich wyłączyć

Od dwóch dni w sieci pojawia się coraz większa liczba oburzonych głosów ze strony użytkowników telewizorów z systemem Android TV. Po aktualizacji oprogramowania na wielu odbiornikach zaczęły się wyświetlać reklamy w menu głównym. Zjawisko początkowo uznano za błąd oprogramowania, występujący m.in. w telewizorach Sony. Okazało się jednak, że ów rzekomy „bug” to tak naprawdę nowa funkcjonalność.
Google przyznało, że uruchomiło nowy „program pilotażowy”, którego zadaniem jest wyświetlanie rzędu wielkich reklam na ekranach telewizorów z systemem operacyjnym Android TV. Kupiliście wypasiony odbiornik za kilkanaście tysięcy złotych? To nic, Google i tak zrobi z Waszego urządzenia tablicę reklamową.
I wiecie co jest najgorsze? Nie możecie z tym nic zrobić.
Reklamy na telewizorach z Androidem wyświetlane są przez Android TV Core Services, będącą elementem wszystkich urządzeń z tym OSem. W oprogramowaniu wraz z aktualizacją pojawił się element nazwany „Sponsored Channel”, który wprowadza szeroki pas w centralnej części ekranu, zarezerwowany wyłącznie dla reklam. Użytkownicy niektórych urządzeń donoszą, że na ich sprzęcie reklamy wyświetlają się także w górnej części ekranu.android tv reklamyFirma Sony odniosła się do zamieszania, informując wprost na swojej stronie, że „reklamy pojawiły się wraz z nową aktualizacją oprogramowania i mają pomóc odkryć nowe, interesujące aplikacje do zainstalowania na telewizorze„. Dość bezczelne podejście, trzeba przyznać.
Paska z reklamami nie da się personalizować, nie da się go także usunąć. Podejście producenta sprzętu przypomina słynną scenę z polskiej komedii „Miś”.
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?…

Nie wiem jak Wy, ale ja czułem od początku absmak do Android TV, a po najnowszej aktualizacji darzę go skrajną awersją… Czy kupicie telewizor z systemem Android TV wiedząc o tym, że będzie Wam serwował w tak bezczelny sposób reklamy?