Telewizory Samsung QLED debiutują w Polsce – dlaczego warto się nimi interesować?

Zastosowana w QLED TV Q7 i Q8 technologia HDR 1500 zapewnia, że nawet w bardzo jasnych i bardzo ciemnych scenach widoczne są wszystkie szczegóły obrazu. Podświetlenie telewizora i ekran, który niweluje odbicia światła, pozwalają uzyskać idealny kontrast niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. W przypadku linii Samsung QLED TV potwierdzenie najwyższej jakości obrazu stanowi m.in. certyfikat Ultra HD Premium, który pomaga rozpoznać produkty, zapewniające najlepsze wrażenia podczas oglądania. Przyznawany jest urządzeniom, takim jak QLED TV, które spełniają rygorystyczne kryteria w zakresie rozdzielczości 4K, odwzorowania szerokiej gamy kolorów i dynamiki obrazu, czyli właśnie HDR.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort oglądania, telewizory Samsung QLED TV charakteryzują się rozszerzonym kątem oglądania. Oznacza to, że obraz zachowuje stałą jasność i idealne nasycenie barw, nawet gdy widz patrzy na ekran pod kątem. Dzięki zastosowaniu ulepszonej technologii Quantum Dot i 10-bitowego panelu, najnowsze telewizory do tworzenia obrazu wykorzystują ponad miliard barw. Co więcej, są to pierwsze modele na rynku, które pomyślnie przeszły weryfikację VDE – stowarzyszenia zajmującego się testowaniem i certyfikacją produktów – w zakresie natężenia kolorów. Dla widzów oznacza to, że obraz będzie rzeczywisty, szczegółowy, a barwy nasycone i to niezależnie od poziomu jasności obrazu.Samsung QLED Jakość obrazu w telewizorach Samsung wyraża współczynnik PQI (Picture Quality Index). Jest to kombinacja najważniejszych parametrów, które wpływają na wyświetlanie obrazu i wrażenia wizualne podczas oglądania. Do najważniejszych z nich należą rozdzielczość, jasność i kontrast, współczynnik ruchu, funkcje redukujące zakłócenia, a także rodzaj ekranu (płaski lub zakrzywiony). Dzięki zastosowaniu uniwersalnego dla wszystkich telewizorów Samsung współczynnika bez problemu można porównać modele i wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom.
Użytkownicy pokochali duże telewizory, ale cenią także rozwiązania dopasowane do własnych potrzeb i możliwości aranżacji przestrzeni, jakie mają dostępne w domu czy mieszkaniu. Właśnie dlatego w ramach serii Samsung QLED TV Q7 i Q8 do wyboru jest kilka wariantów. Widzowie mają do dyspozycji telewizory z płaskim (oznaczony literą F) lub zakrzywionym ekranem (litera C). Modele z płaskim ekranem QLED TV Q7F dostępne są w rozmiarach 49, 55, 65 i 75 cali, a z zakrzywionym Q7C oferowane wielkości to 49, 55 i 65 cali. W sumie seria Q7 obejmuje siedem produktów. Z kolei w ramach serii Q8 do wyboru są trzy modele o przekątnej 55, 65 i 75 cali – wszystkie zakrzywione (Q8C).Samsung QLED W linii telewizorów QLED TV wprowadzono nowe rozwiązania i funkcje, dzięki którym obsługa urządzenia jest szybka, przyjemna i łatwa. Wśród najważniejszych nowości znajdziemy specjalnie zaprojektowanego jednego pilota Smart Control, który pozwoli sterować większością urządzeń podłączonych do telewizora: dekoderem, soundbarem czy odtwarzaczem Blu-ray. Warto także bliżej poznać odświeżoną aplikację Smart View, która teraz oferuje interfejs Smart Hub praktycznie taki sam, jak w telewizorze. Dzięki temu użytkownicy intuicyjnie mogą przeglądać dostępne treści, ale także uruchamiać wybrane programy z poziomu urządzenia mobilnego. W nowych QLED TV zarządzanie urządzeniami podłączonymi do telewizora odbywa za pośrednictwem interfejsu Smart Hub. Daje on też szybki i intuicyjny dostęp do bogatej biblioteki filmów, seriali, muzyki czy wydarzeń sportowych.
To co wyróżnia linię telewizorów QLED TV to nie tylko jakość obrazu i innowacje technologiczne. To także forma, czyli design. QLED TV ma stać się prawdziwą ozdobą każdego salonu i przyciągać spojrzenia, nawet gdy jest wyłączony. Myśląc o podłączonych do telewizora urządzeniach, takich jak konsole, głośniki czy odtwarzacze Blu-ray, do tej pory musieliśmy liczyć się z plątaniną przewodów. Samsung znalazł na to rozwiązanie. W serii QLED zastosowano zaledwie jeden, praktycznie niewidoczny kabel optyczny Invisible Connection, który nie tylko łączy telewizor z modułem One Connect, ale przede wszystkim zapewnia estetykę, jaka do tej pory nie była dostępna.
Modele z linii QLED TV zapewniają też zróżnicowane opcje montażu. Wieszak No Gap pozwala umieścić telewizor płasko przy samej ścianie, a instalacja jest łatwa i szybka. Użytkownicy mogą także skorzystać ze stylowych, wymiennych podstaw, dzięki którym telewizor stanie się prawdziwą ozdobą salonu. Do wyboru będzie stojak Studio, przypominający sztalugę i będący idealnym uzupełnieniem mieszkania w stylu artystycznym. Z kolei stojak Gravity pozwoli obracać telewizor i idealnie wkomponuje się w przestronne wnętrze salonu.
Samsung Elite Smart Pack dodawany „w gratisie” do nowych telewizorów, to pakiet stworzony specjalnie dla posiadaczy nowych telewizorów Samsung QLED TV. Kupując produkty z tej serii widzowie otrzymają w prezencie dostęp do oferty filmów i seriali w aplikacji HBO GO (przez 3 miesiące). Będę także mogli na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia sportowe w ELEVEN SPORTS (przez 6 miesięcy). W  następnych miesiącach nabywcy telewizorów QLED TV otrzymają kolejne prezenty – dostęp do Filmbox Live (przez 6 miesięcy), VOD.pl (przez 6 miesięcy) oraz Player (przez 6 miesięcy). Aby aktywować pakiet wystarczy wejść na stronę www.smartpack.samsung.pl, zarejestrować swój telewizor i aktywować kod, który zostanie przesłany mailem.