Telewizory Philips z platformą Saphi zamiast Android TV!

Współczesne telewizory, poza coraz lepszą jakością obrazu, oferują też dostęp do szeregu aplikacji, dzięki którym użytkownicy zyskują domowe centrum rozrywki dopasowane do własnych potrzeb. Wśród najpopularniejszych systemów Smart TV znajduje się m.in. Android, ale producenci telewizorów tworzą także własne rozwiązania. Jednym z nich jest należąca do marki Philips TV platforma Saphi.
Warszawa, 28 maja 2019 r. – Hasło Smart TV znane jest większości posiadaczy dzisiejszych telewizorów. Systemy oparte o Android oferują wiele zaawansowanych funkcji. Nie wszystkim użytkownikom zależy jednak na rozbudowanej ofercie gier czy aplikacji. Zespół inżynierów Philips TV zaprojektował od podstaw platformę, która jest prosta, przejrzysta i pozwala na intuicyjny i szybki dostęp do szeregu aplikacji z treściami wideo na żądanie. W ten sposób użytkownicy mogą w łatwy sposób korzystać z zasobów takich platform jak Netflix, Player, Ipla czy CDA.pl, przeglądać internet czy odtwarzać materiały na YouTube. Co więcej, od 2018 roku modele z serii 6000 zapewniają streamowanie z serwisu YouTube w jakości HDR.Lista aplikacji dostępnych na platformie Saphi nie kończy się na tych wymienionych wyżej. Znaleźć można też takie pozycje jak Deezer, Tuba.fm, Euronews i wiele innych. Saphi wyposażono także w przeglądarkę internetową oraz player do odtwarzania multimediów z pamięci masowej.
Saphi to rozwiązanie, które charakteryzuje przejrzystość menu i łatwość użytkowania. Pozwala nawet mniej zaawansowanym użytkownikom swobodnie korzystać z zalet Smart TV w podstawowym wymiarze. Charakterystyczny dla platformy układ kafelkowy jest prosty, czytelny i co najważniejsze szybki. Menu składa się z 3 poziomów. Pierwszy dzieli się na poszczególne sekcje, w których użytkownik znajdzie m.in. źródła sygnału, aplikacje, ustawienia. Kolejny poziom w układzie kafelkowym pozwala na sprawne odnalezienie interesującego tematu czy funkcji, a na ostatnim można zobaczyć podgląd dla wybranych aplikacji, np. rekomendowane treści VoD.
Telewizory działające na platformie Saphi pozwalają również na odtwarzanie treści z zewnętrznych nośników. Tradycyjnie, po podłączeniu urządzenia za pomocą kabla, ale też bezprzewodowo poprzez Miracast. To standard, dzięki któremu możemy powielić obraz z urządzenia mobilnego na ekranie telewizora, korzystając z Wi-Fi.
Platforma Saphi dostępna jest w modelach z serii 5000 i 6000 wprowadzonych na rynek w latach ubiegłych. W kolekcji telewizorów Philips na rok 2019 platformę znajdziemy w modelach 6504/6554, 6704/6754 oraz 6804. Urządzenia zaczną pojawiać się w sprzedaży od czerwca tego roku, w cenach rekomendowanych zaczynających się od 1799 i kończących na 4999 złotych.