Telewizor OLED od Samsunga. Znamy szczegóły!

Południowokoreańskiego giganta chyba nikomu przedstawiać nie muszę – każdemu, kto choć trochę interesuje się nowinkami technologicznymi marka Samsung nie jest obca. Firma, która słynie z produkcji doskonałych telewizorów stawia kolejny krok na przód, wprowadzając do sprzedaży pierwszy model wykonany w technologii OLED.

ES9500, bo o nim mowa, ma kosztować około 9 000 dolarów, a na sklepowe półki trafi już w drugiej połowie 2012 roku – niestety, póki co dostępny będzie jedynie w Korei Południowej. Jednak, jak zapewnia sam producent, już za jakiś czas telewizory OLED trafią do sprzedaży na całym świecie.

Co ma dać nam nowa technologia? Przede wszystkim jeszcze cieńsze ekrany oraz lepsze odwzorowanie kolorów (o około 20% lepsza reprodukcja kolorów w stosunku do zwykłych LED-ów). Nowy, 55-calowy „gigant”, oprócz omawianego powyżej OLED-u ma do zaoferowania również kilka innych, ciekawych rzeczy. Na uwagę zasługuje m.in funkcja Smart Evolution, pozwalająca upgrade’ować nasz sprzęt za pomocą specjalnych modułów, dzięki czemu telewizor wciąż będzie podążał za najnowszymi trendami.

Urządzenie umożliwi także oglądanie dwóch filmów na jednym ekranie (dzięki zastosowaniu okularów 3D). Nie zabraknie również funkcji rozpoznawania mowy i gestów.
Jak widać, nowy telewizor od Samsunga zapowiada się nad wyraz ciekawie. Na zakończenie warto dodać, że konkurencja także nie próżnuje – LG już końcem tego roku ma zamiar wypuścić telewizory OLED.

Źródło: Endgaget, Samsung, Associated Press,