Telefon naładowany w 20 sekund – przełomowy wynalazek nastolatki

Częste ładowania telefonu komórkowego to prawdziwa zmora każdego użytkownika tego urządzenia. Osiemnastoletnia Esha Khare postanowiła rozwiązać ten odwieczny problem.

Dziewczyna stworzyła urządzenie, które określane jest mianem superładowarki. Z jego pomocą można naładować telefon komórkowy w czasie 20 sekund. Co ciekawe, wynalazek przedłuża żywotność baterii.

Przełomowe odkrycie jak na razie było testowane w oświetleniu LED. Jednak Esha Khare twierdzi, że technologia jest bardzo elastyczna, tak więc z powodzeniem może być zastosowana w innych urządzeniach, nawet w przemyśle motoryzacyjnym.

Amerykanka za swoje odkrycie otrzymała nagrodę Intel Foundation Young Scientist oraz 50 000 dolarów. Została ona przyznana w trakcie targów International Science and Engineering organizowanych przez Intel, które odbyły się w Phoenix.

Esha Khare poinformowała, że jej wynalazkiem zainteresowała się firma Google, która przedstawiła interesującą ofertę. Teraz pozostaje nam jedynie czekać na osiągnięcie porozumienia przez obie strony. Kiedy negocjacje dojdą do skutku, zapewne supeładowarka stanie się powszechnym urządzeniem.

 

Źródło: hothardware