Tegra 2 w Samsungu Galaxy S2

Przy stoisku którego z producentów podczas targów MWC 2011 w Barcelonie było najwięcej zwiedzających? Przy stoisku Samsunga, gdzie można było znaleźć nie tylko tablet Samsung Galaxy Tab 10.1, ale także następcę świetnego smartfona Galaxy S – Samsunga Galaxy S2, do którego ustawiały się długie kolejki. Dziś dowiedzieliśmy się kilku istotnych szczegółów na jego temat.

Dotychczas jasnym było, że sercem następcy modelu, który sprzedał się w ilości ponad 10 milionów sztuk na całym świecie, jest dwurdzeniowy procesor Exynos. Jak się jednak okazuje, nie we wszystkich modelach znajdziemy ten właśnie układ.

Według najnowszych informacji producent najnormalniej w świecie nie wyrabia się z ilością zamówień, co ma skutkować tym, że w części Galaxy S2 mają się znaleźć inne dwurdzeniowe jednostki. Mają to być układy Nvidii – Tegra 2.

Na razie nie jest jasne czy obie wersje modelu otrzymają inne oznaczenia tak, by można je było odróżnić. Wiadomo natomiast, że już niebawem w Stanach i Wielkiej Brytanii pojawią się smartfony z procesorem Exynos.