Techland otwiera nowe studio… w Kanadzie

Nowo założone studio nazywa się Digital Scapes i zlokalizowane jest w pobliżu Vancouver. Jest to trzecia, obok wrocławskiej i krakowskiej, placówka Techlandu. Na czele Digital Scapes stanął Marcin Chady, który pracował wcześniej przez wiele lat dla studia Radical Entertainment, stojącego za serią Prototype.

Uruchomienie studia w Kanadzie otwiera przed nami szerokie spektrum nowych możliwości w dziedzinie developmentu gier” – powiedział Prezes Zarządu i założyciel Techlandu Paweł Marchewka.

„Działając w rejonie Vancouver zyskujemy dostęp do obszernego rynku pracy, skupiającego znakomicie wyedukowanych specjalistów” – dodał Marcin Chady.

Co ciekawe, w Digital Scapes znalazło zatrudnienie także kilku innych pracowników z Radical Entertainment. Nowo powstały zespół będzie odpowiedzialny za prace nad zapowiedzianą niedawno przez Techland grą Dying Light.

Techland to nie jedyny tak prężnie rozwijający się polski producent gier. W lipcu w Krakowie otwarty został oddział CD Projekt RED. Nowy zespół odpowiedzialny jest za prace nad dwoma tytułami kategorii „AA”, które powinny ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: Techland