Teatr Telewizji wraca na żywo również do internetu

Internet i kultura wysoka idą ze sobą w parze. I wyglądają tak samo dobrze, a pewnie i lepiej jak ta niska. Po ubiegłorocznym sukcesie oglądalności Teatru Telewizji na żywo już w poniedziałek czekają nas kolejne kulturalne i teatralne emocje. Tym razem również w internecie.
A chodzi o spektakl „Skarpetki, opus 124” w reżyserii Macieja Englerta, z udziałem Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka. Zostanie wyemitowany 27 lutego na antenie TVP1, w TVP HD i w internecie. Po ubiegłorocznym sukcesie „Boskiej” będzie to drugi spektakl w cyklu Teatr Telewizji na żywo. Przedstawienie „Boska” z Krystyną Jandą w roli głównej, reżyserowane przez Andrzeja Domalika, spotkało się w październiku 2011 r. z ogromnym zainteresowaniem widzów i internautów. Przed telewizorami zasiadło 2 mln 776 tys. osób (dane TNS OBOP). Co najważniejsze była to największa widownia Teatru Telewizji od początku 2000 roku. Spektakl oglądał co piąty Polak mający w tym czasie włączony telewizor.

Ale wróćmy do internetowej rzeczywistości. Podobnie jak w przypadku „Boskiej”, Telewizja Polska przygotowała transmisję – tym razem na interesująco nazywającej się stronie skarpetki.tvp.pl. Będziemy mogli podczas oglądania zmienić miejsce na wirtualnej widowni. Do wyboru będą bowiem różne widoki z czterech kamer. Wszyscy posiadające łącza o przepustowości większej niż 4 Mbps, wszystkie obrazy będą mogli podglądać na jednym ekranie jednocześnie.

Na stronie skarpetki.tvp.pl już teraz można poczytać o przygotowaniach do spektaklu, a także obejrzeć galerie i poznać aktorów poniedziałkowego wydarzenia. A zatem podczas premiery… do komputerów mili Państwo…

Źródło: tvp.pl, PAP