Targus Touch Pen – stylus dla Windows 8!

Od premiery najnowszego systemu operacyjnego giganta z Redmond – Windows 8 – minęło już trochę czasu. Oprogramowanie zdążyło wprawdzie zebrać całkiem sporo zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii, jednak większość recenzentów zgodnie stwierdziła jedno – Windows 8 ewidentnie został stworzony z myślą o urządzeniach z ekranami dotykowymi. Co jednak z tymi, których komputerowe wyświetlacze nijak na wszelkiego rodzaju miźnięcia palcem nie reagują?
Z ratunkiem dla nich postanowiła przyjść firma Targos. Jak donoszą zagraniczne serwisy, wspomniana wcześniej marka ma w planach wypuścić specjalny, dedykowany najnowszemu systemowi operacyjnemu Microsoftu stylus. Rysik nie będzie jednak przeznaczony dla ekranów dotykowych, a dla nieco bardziej konwencjonalnych powierzchni.
Jak całość ma działać w praktyce? Najpierw trzeba będzie podłączyć specjalny, mający się komunikować ze stylusem moduł. Oczywiście, wpinamy go do portu USB w komputerze. I na tym w zasadzie cała „instrukcja obsługi” się kończy – później z powodzeniem już można cieszyć się przystosowanym do dotyku interfejsem na np. zwykłym laptopie.
Targos Touch Pen na półkach sklepowych powinien zagościć w drugim kwartale 2013 roku, w cenie wynoszącej niespełna 100 dolarów za sztukę. Cóż, kwota spora, jednak rynkowe nowości z reguły kosztują trochę za dużo…

Źródło: ubergizmo,