Targi E3 2014 w liczbach

W tym roku imprezę odwiedziło w sumie 49,7 tysiąca osób. To o 1,5% więcej niż w zeszłym roku, kiedy targi E3 gościły 49,2 tysiąca ludzi. Nieco mniej było natomiast stoisk. W tym roku w Los Angeles Convention Center zjawiło się 200 wystawców, czyli o 30 mniej niż rok temu.

„Gigantyczny rozwój przemysłu gier i technologiczna innowacyjność stały na czele i w centrum E3 2014” – mówi Michael D. Gallagher, CEO Entertainment Software Association.

Osoby, które odwiedziły w tym roku targi Electronic Entertainment Expo wynajęły w sumie 28 tysięcy pokoi hotelowych. Entertainment Software Association szacuje, że impreza przyniosła miastu Los Angeles dochód rzędu 40 milionów dolarów!

„Gry wideo są najbardziej innowacyjną i angażującą siłą, kierującą kulturą i doświadczeniami rozrywkowymi na całym świecie. Gratulujemy naszym wspaniałym uczestnikom, współpracownikom, wystawcom i setkom milionów graczy, którzy oglądali imprezę w sieci przez media społecznościowe” – dodaje.

Termin kolejnej edycji targów E3 ustanowiony został na dni 16-18 czerwca 2015 roku. Na razie nie wiadomo czy impreza odbędzie się po raz osiemnasty w Los Angeles, ponieważ już od pewnego czasu mówi się o przeniesieniu jej w inne miejsce.

Źródło: Game Industry