Tak wygląda „hoverbike” – latający motocykl prawdziwego szalonego naukowca

Colin Furze, ten sam brytyjski wynalazca, który odtworzył ukryte ostrze i wyrzutnie liny z Assassin’s Creed Syndicate, a także stworzył wyrzutnie termitu godną superzłoczyńcy, zbudował w pełni funkcjonalny „hoverbike”, czyli latający motocykl. Po raz kolejny nie mamy do czynienia ze zbyt bezpieczną maszyną.
Pierwsza wersja latającego motocyklu Brytyjczyka składała się z dwóch silników wyposażonych w śmigła, przymocowanych do dolnej części ramy oraz obracających się w tym samym kierunku. Niemniej jednak, Furze szybko zmodyfikował swój projekt – metalowej ramie nadał kształt litery S, a także sprawił, by śmigła dwóch silników obracały się w przeciwnych kierunkach.
Dzięki zmianom „hoverbike” stał się znacznie stabilniejszy, a co więcej, w końcu mógł oderwać się od ziemi, wraz ze swoim twórcą na pokładzie. Oczywiście, nie jest to  maszyna idealna – opanowanie jej wymaga sporo czasu, podczas którego wiele prób kończy się dość twardym lądowaniem. Na poniższym wideo zobaczycie, jak Colin Furze operował motocyklem.

Kolejne filmy tego samego wynalazcy prezentują proces projektowania i budowania pojazdu. Chcecie sami stworzyć podobny latający motocykl? Być może właśnie one okażą się przydatnym źródłem informacji.

Źródło: YouTube