Tak teraz wygląda tor testowy firmy Hyperloop One budowany na pustyni

Jedna z firm, która zamierza zrealizować koncepcję Elona Muska dotyczącą superszybkiego środka transportu, Hyperloop One (dawniej Hyperloop Technologies), już od jakiegoś czasu prezentuje pierwsze efekty swojej pracy, a teraz nareszcie jest gotowa na to, aby pokazać nam coś bardziej… kompletnego. Oto, jak w chwili obecnej wygląda jej tor testowy – DevLoop, który zaczął powstawać w pobliżu Las Vegas pod koniec 2016 roku.
Ostatecznie, tuba, którą widać na poniższych zdjęciach, ma mieć 500 metrów długości i 3,3 metra średnicy. Tor testowy jest budowany na terenie pustyni w stanie Nevada, zaledwie 30 minut drogi od miasta Las Vegas. Niestety, wygląda na to, że zobaczymy go w akcji później niż przypuszczano.HyperloopHyperloopHyperloopHyperloopTeraz firma twierdzi, że pierwszy publiczny test toru odbędzie się w pierwszej połowie 2017 roku, a nie w jego pierwszym kwartale – tak jak zapowiadała wcześniej. Nie jest to gigantyczne opóźnienie, ale za jego sprawą wizja superszybkiego transportu pozostanie poza naszym zasięgiem na jeszcze dłużej.
Hyperloop to koncepcja szybkiego transportu naziemnego zaproponowana przez Elona Muska w sierpniu 2013 roku. Zgodnie z jego pomysłem, 20-osobowe bądź 30-osobowe kapsuły mają przewozić ludzi wewnątrz rury, której średnica wynosi 3,66 metra, z prędkością sięgającą 1127 kilometrów na godzinę. Szacuje się, że koszt modelu pasażerskiego będzie wynosił około 6 miliardów dolarów, a większego, towarowego – 7,5 miliarda.

Źródło: Hyperloop One