Tak ma wyglądać nowa siedziba Google w Mountain View

Google już niedługo planuje w końcu rozpocząć budowę swojej nowej siedziby, które ma stanc w pobliżu obecnie najmowanego przez firmę terenu. Kompleks ma powstać w Mountain View, czyli w tym samym miejscu, gdzie narodziła się ta gigantyczna amerykańska firma.
Wizualizacje nowej siedziby możemy oglądać dzięki Urzędowi Miasta Mountain View, który opublikował zdjęcia na swojej stronie zaraz po złożeniu wniosku przez Google. W porównaniu do starego projektu, który zobaczyliśmy już parę lat temu, zmieniło się niewiele. Poprawki ograniczyły jednak wysokość całego kompleksu, a także wygląd struktury, która przykryje wszystkie biura wewnątrz ogromnego założenia.Nowa siedziba GoogleNowy kampus Google ma posiadać tylko dwie kondygnacje. Całość przykryta zostanie specjalnym materiałem, który będzie chronił wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki takiemu przykryciu z łatwością będzie można kontrolować właściwości powietrza wewnątrz budynku. Nowa siedziba GoogleCały obiekt ma posiadać około 55 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, około 4000 m2 zielonych przestrzeni wewnątrz budynku, a także prawie 2000 m2 publicznych ścieżek. Założenie jest projektowanie w zgodzie z najnowszymi standardami energooszczędności. Wpływ na środowisko jest bardzo poważnie traktowany przez Google – kampus, podobnie jak we wcześniejszych propozycjach, będzie silnie stawiał na kontakt pracowników z naturą poprzez otwieranie wnętrz na okoliczne tereny zielone, a także tworzenie przestrzeni rekreacyjnych, gdzie tzw. Googlersi będą mogli spędzać czas.Nowa siedziba Google
Nowa siedziba GoogleProjekt tworzony jest przez światowej klasy architektów – Bjarke Ingels Group razem z Heatherwick studio. Dokumentację techniczną związaną z najnowszym projektem znajdzieciepod tym linkiem.

Źródło:City of Mountain View