Tak erupcja wulkanu wygląda w podczerwieni

Erupcje wulkaniczne same w sobie wyglądają imponująco, bez naszej ingerencji. Niemniej jednak, gdy spojrzymy na jedną z nich, korzystając z gogli termowizyjnych, zobaczymy doprawdy psychodeliczny obraz. Sprawdźcie sami, jak takie wydarzenie prezentuje się w podczerwieni.
Obiekt, który jest głównym bohaterem poniższego filmu to wulkan Turrialba, znajdujący się w środkowej Kostaryce, położony paśmie Cordillera Central. Jego wysokość wynosi aż 3340 metrów nad poziomem morza – jest więc drugim największym wulkanem we wspomnianym kraju. Poza tym, posiada trzy wyraźne kratery w części szczytowej.
W ciągu ostatnich 3,5 tysięcy lat wulkan ten 5 razy wybuchł eksplozywnie, na co wskazują dotychczasowe badania. Turrialba wykazywał sporą aktywność w XIX wieku, ale od 1866 roku był spokojny – aż do niedawna, bowiem od 2 ostatnich lat ponownie przyciąga międzynarodową uwagę. Ostatnia erupcja, którą możecie zaobserwować na wideo miała miejsce zaledwie wczoraj – 12 kwietnia. Całość została zarejestrowana przez Narodową Sieć Sejsmologiczną Uniwersytetu Kostaryki.

Źródło: YouTube