Tablet za jedyne 51$!?

Państwo Środka jest dla amatorów elektroniki miejscem niesamowitym. Możemy tu znaleźć setki, jeżeli nie tysiące, urządzeń sprzedawanych po niezwykle niskich cenach, lecz cechujących się wątpliwą jakością. ESER, jeden z chińskich producentów, zaprezentował właśnie androidowy tablet A10, który można kupić za jedyne 51$ (150 zł)! Co znajdziemy wewnątrz tego „cudu” elektroniki?
Urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran rezystancyjny pracujący w rozdzielczości 800 × 480 pikseli, którego zaletą, oprócz niskich kosztów produkcji, jest możliwości obsługi zarówno gołą czy ubraną w rękawiczkę dłonią, jak i stylusem. Jego wadami są z kolei kiepska widoczność, kiedy chcemy z niego skorzystać na zewnątrz, czy słaba precyzja dotyku.
Sercem tabletu jest procesor BoxChip taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Ponadto, na pokładzie znajdziemy 4 GB pamięci wewnętrznej, którą to liczbę będzie można powiększyć, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD. Nie zabrakło także takich elementów, jak kamera przednia, port USB, wyjście HDMI czy moduł WiFi. Nad całością pieczę sprawuje system operacyjny Android 2.3 Gingerbread.
Gdyby tablet ESER A10 pojawił się w naszym kraju, skusilibyście się ;)?

Źródło: Ubergizmo