Tablet Samsung Galaxy Tab S4 zamiast laptopa? Poznajcie go bliżej

Samsung Galaxy Tab S4 zaprezentowany. Producent twierdzi, że laptop z Androidem jest tak dobry, że bez problemu będzie w stanie zastąpić laptopa z systemem Windows. Wszystko dzięki możliwości uruchomienia na tablecie desktopowej wersji systemu Android (tryb Dex), którą obsługiwać można za pomocą urządzeń wskazujących (myszka, klawiatura), podobnie jak smartfony podłączone do DEXa.Tablet Samsung Galaxy Tab S4Galaxy Tab S4 to specyfikacja z (niemal) najwyższej półki. Urządzenie wyposażono w ekran Super AMOLED o przekątnej 10.5-cala oraz rzadko już spotykanych proporcjach 16:10, które ułatwiają pracę i zapewniają optymalną przestrzeń roboczą. Rozdzielczość to w tym wypadku 2560×1600 pikseli.Samsung Galaxy Tab S4W zestawie z tabletem jest doskonały rysik S Pen rozpoznający 4096 stopni nacisku, pozbawiony niestety Bluetooth, ale… nie ma na niego miejsca w obudowie tabletu. Wielka, wielka szkoda. Etui z klawiaturą Book Cover Keyboard będzie dodatkowo płatne. W USA kosztuje 149 dolarów, więc w Europie możemy liczyć na cenę co najmniej ok. 149 euro (ok. 635 złotych).
Tablet można podpiąć do monitora lub telewizora za pomocą adaptera USB Typu C – HDMI. Niestety… trzeba go kupić osobno. Samsung powinien dodawać go w zestawie!

O wydajność tabletu o wymiarach 249.3 × 164.3 × 7.1 mm i wadze zaledwie 482 gramów dba układ Snapdragon 835 (dlaczego nie 845?) oraz 4 GB RAMu. Podzespoły w zupełności wystarczające do tego, by wszystkie aplikacje biurowe i multimedialne działały na nim jak burza. Wszystko to oczywiście na Androidzie 8.1.
Użytkownik do dyspozycji ma od 64 do 256 GB przestrzeni na dane oraz możliwość zwiększenia jej za pomocą karty micro SD o dodatkowe 400 GB. Wystarczy? No jasne! Na tym sprzęcie nikt nie będzie renderował filmów, ani obrabiał zdjęć, ale do pracy biurowej… będzie w porządku.Tablet Samsung Galaxy Tab S4Od strony zaplecza komunikacyjnego jest dobrze, ale po Samsungu trudno się spodziewać czegoś innego. Są aż 4 (!) głośniki z logo AKG z technologią Dolby Atmos. Jest też dwuzakresowe Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 oraz opcjonalny modem LTE. GPS korzysta z satelitów Galileo, Glonass i Beidou, więc będzie działał bardzo sprawnie. Nie zabrakło USB Typu C, a nawet złącza słuchawkowego jack 3.5 mm. Zabrakło czytnika linii papilarnych, który został zastąpiony przez skaner tęczówki, który na testowanych smartfonach Samsung Galaxy S8+ i S9+ działał doskonale także po zmroku.

Samsung Galaxy S8+ – recenzja

Samsung Galaxy S9+ – recenzja

Pozytywnego obrazu całości dopełnia akumulator o dużej pojemności 7300 mAh z obsługą szybkiego ładowania. Ładowanie do pełna ma trwać nieco ponad 3 godziny – niezły wynik!Samsung Galaxy Tab S4Ceny… no tanio nie będzie. W USA wyglądają one następująco:

Samsung Galaxy Tab S4 Wi-Fi 64 GB – 639 dolarów (ok. 2334 złote)
Samsung Galaxy Tab S4 Wi-Fi 256 GB – 749 dolarów (ok. 2735 złotych)
Samsung Galaxy Tab S4 LTE 64 GB – 759 dolarów (ok. 2775 złotych)

Ostudzę Wasz entuzjazm – w Europie do cen należy doliczyć po ok. 800-900 złotych.
Jak Wam się podoba taka alternatywa dla laptopów?