Tablet od Nokii? Czemu nie!

Zaprezentowane 5 września smartfony Lumia 820 i 920 wzbudziły wielkie zainteresowanie. Trudno zresztą się dziwić – pomimo, że brak jeszcze recenzji obu słuchawek, to wspomniane wcześniej modele już teraz zapowiadają się bardzo obiecująco. Jednym słowem – Nokia się postarała. No dobra, ale czy fiński producent ma dla nas coś jeszcze?
Bardzo możliwe, że… tak! Tabletu Nokii w najbliższym czasie raczej nie ma się co spodziewać, jednak bardzo prawdopodobne że tego typu urządzenie jest już w przygotowaniu (albo przynajmniej w fazie projektu) i prędzej lub później światło dzienne jednak ujrzy. Tym razem informacji dostarczył portal Endgaget.

Redakcja wspomnianego wcześniej serwisu wpadła na pomysł, aby Stephena Elopa, dyrektora generalnego Nokii, posadzić przed komputerem i umożliwić mu zadawanie pytań. Oczywiście, pytającymi byli internauci.

Jak nietrudno się domyślić, prędzej czy później musiało paść pytanie o tablet Nokii. Stephen Elop odpowiedział w następujący sposób:

Więc tak, niczego jeszcze nie ogłosiliśmy jeśli chodzi o tablety. Kilka rzeczy jest bardzo jasnych… ten sam interfejs w Windows Phone, tabletach, PC i innych jest czymś, co zachęci użytkowników by spodziewali się wspólnego, cyfrowego doświadczenia. Popularyzacja „Metro” (ups, już nie mogę tego tak nazywać) da popularność naszym produktom. W Nokii wierzymy, że te wspólne doświadczenia są istotne.

Czy można to traktować jako zapowiedź nowego tabletu „między wierszami”? Ciężko na chwilę obecną wyrokować w tej sprawie, jednak niektóre kwestie wydają się prawie pewne – Nokia kwestię tabletu rozważa.

Źródło: endgaget,