Tablet Nokii u… Microsoftu?

Pierwsze,niejasne przesłanki na temat tabletu fińskiego producenta pojawiły się już jakiś czas temu. Co ciekawe, źródłem plotek był nie kto inny, jak dyrektor generalny Nokii – Stephen Elop. Czyżby faktycznie „coś było na rzeczy”? Bardzo możliwe, bo według zamieszczonych przez serwis WMPoweruser informacji, tablet marki Nokia już… istnieje! A w dodatku leży sobie gdzieś w siedzibie Microsoftu.
Tablet Nokii powinien aktualnie służyć gigantowi z Redmond do testów aplikacji przeznaczonych dla Windows RT – donosi portal WMPoweruser. Nietrudno przy tym zgadnąć, że urządzenie zostało wyposażone w procesor ARM oraz wspomniany wcześniej system operacyjny. Co ciekawe, sprzęt najprawdopodobniej również jest rozsyłany do poszczególnych partnerów Microsoftu – oczywiście, celem dalszego testowania software’u. Niestety, dokładna specyfikacja techniczna urządzenia pozostaje tajemnicą.

Oczywiście, Nokia wciąż milczy w całej sprawie i żadnego tabletu oficjalnie nie zapowiada. Czy jednak tego typu urządzenie od znanego producenta smartfonów ujrzy światło dzienne? Ciężko powiedzieć, jednak dla osoby umiejętnie „czytającej między wierszami” może wydawać się to całkiem prawdopodobne.

Źródło: slashgear,