Tablet graficzny Genius MousePen M508

Od stycznia ubiegłego roku słowo „tablet” nabrało zupełnie nowego znaczenia. Większość z nas całkowicie zapomniała o urządzeniach skierowanych do grafików, czyli o tabletach graficznych, a swoje myślenie ukierunkowało ku tabletom internetowym, których przedstawicielem jest między innymi iPad. Jednak graficy wciąż mają w czym wybierać. Jednym z urządzeń dla nich przeznaczonych jest Geniu MousePen M508.

Do najważniejszych zalet modelu należy zaliczyć przede wszystkim obszar roboczy o wielkości 5×8 cali o rozdzielczości 4000LPI oraz bezprzewodowe piórko obsługujące aż 1024 poziomy nacisku, dzięki czemu jest bardzo dokładne i precyzyjne, co doceni każdy grafik. Dodatkowym jego atutem jest współpraca zarówno z pecetami działającymi w oparciu o Windows, jak i Mac OS X. Szybkość odczytu ruchu to 200PPS.

Osoby chcące pracować z Genius MousePen M508 na pewno docenią fakt, że na wspomnianym obszarze roboczym znajdą 13 programowalnych klawiszy. Ponadto sprzęt został wyposażony także w cztery fizyczne klawisze szybkiego dostępu do podstawowych funkcji: cofania, mazania, tworzenia nowych warstw i wybierania rodzaju pędzla.

Tablet wchodzi właśnie do sprzedaży w Polsce.