Tablet Amazon trafi do sklepów już w sierpniu?

Wszystko wskazuje na to, że Amazon wypuści na rynek swój niecierpliwie wyczekiwany tablet jeszcze w tym roku. Co więcej, z raportu opublikowanego przez DigiTimes wynika. że najprawdopodobniej nastąpi to już w sierpniu. Czy nowy produkt giganta w dziedzinie sprzedaży internetowej okaże się wystarczająco dobry, by stać się konkurencją dla gadżetów Apple?
Amazon przewiduje, że do końca tego roku sprzedanych zostanie około 4 milionów jego nowych tabletów. Miesięcznie oznacza to ponad 700 tysięcy zamówień. Jak podkreśla DigiTimes, popularność urządzenia może wzrosnąć zwłaszcza w okresie przed świętem dziękczynienia, kiedy wiele sklepów odnotowuje rekordową sprzedaż.
Quanta Computer, producent urządzeń elektronicznych z siedzibą w Tajwanie, otrzymał już zlecenie stworzenia pierwszych tabletów Amazon. Gadżet wyposażony będzie w kolorowy, dotykowy ekran LCD, wykorzystujący technologię E Ink Fringe Field Switching (poprawiającą jasność, kąty widzenia oraz poszerzającą gamę kolorów). Będzie to więc spory krok do przodu w stosunku do czarno – białego ekranu E-ink, z którym mieliśmy do czynienia w czytniku e-booków sygnowanym logiem Amazon.Znawcy rynku twierdzą, że tablet ma być odpowiedzią na słabą sprzedaż Amazon Kindle, zwłaszcza poza Ameryką Północną i Europą. Nowe urządzenie współpracować ma z wprowadzonym ostatnio AppStore oraz Amazon Cloud Drive. Jego producenci zamierzają najwyraźniej poważnie zagrozić rynkowej pozycji iPada. O tym, czy takie zamierzenia zostaną choćby częściowo zrealizowane, przekonamy się już wkrótce.