Sztuczna inteligencja Intela pomogła w stworzeniu teledysku

Sztuczna inteligencja może być przydatna w wielu dziedzinach. Wszystko wskazuje na to, że jedną z takich dziedzin jest tworzenie wideoklipów. Kilka miesięcy temu zespół Muse wykorzystał sztuczną inteligencję, aby stworzyć ciekawe wideo dla swojego utworu „Dig Down”, a teraz Intel pochwalił się, że jego technologii AI użyto w teledysku chińskiej gwiazdy pop – Chris Lee.
Twórcy teledysku umieścili na twarzy wokalistki efekty specjalne, trenując system nauczania maszynowego. Program został nauczony tak, aby natychmiast odtwarzał twarz w 3D i śledził jej ruchy w czasie rzeczywistym. Mówiąc ruchy, mamy na myśli także mimikę. Chris Lee nie nosiła na twarzy żadnych czujników. Zespół pracujący nad teledyskiem mógł się więc skupić się na rejestrowaniu scen zgodnych z ich artystyczna wizją.

Można powiedzieć, że w tym przypadku sztuczna inteligencja nie miała trudnego zadania do wykonania. Wszystkie ujęcia, w których wykorzystano technologię przedstawiają twarz Lee z bliska i to w momentach, w których jej głowa nie poruszała się zbytnio. Poza tym, widać że twórcy nie mieli na celu stworzenia w stu procentach realistycznych efektów.
Technologia Intela pokazuje, jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na teledyski w przyszłości. Prawdopodobnie stanie się ona niewidzialnym pomocnikiem, który pozwoli reżyserom i innym osobom pracującym nad tymi materiałami na skupianiu się na swojej wizji, a nie technologicznych ograniczeniach.

Źródło: YouTube