Supercienki laptop MSI X370 z AMD Brazos

MSI przedstawiło dziś drugi z laptopów w swojej ofercie, który wykorzystywał będzie platformę AMD Brazos. Poznajcie supercienkiego X370.
Biorąc pod uwagę podzespoły wewnątrz urządzenia dziwić może rozmiar matrycy. Zastosowano tutaj ekran o przekątnej 13,4-cala, który ma mniej niż cal grubości. Obudowa w kolorze matowej czerni, pokryta kraciastym wzorem jest identyczna, jak w przypadku większości laptopów MSI.
Jeśli chodzi o konfigurację sprzętową, to w najmocniejszej wersji zobaczymy dwurdzeniowy procesor APU E-350 o taktowaniu 1,6 GHz ze zintegrowanym układem graficznym Radeon HD 6310, obsługującym DirectX 11. Jest to bardzo miła odmiana od przestarzałych zintegrowanych układów graficznych oraz mało wydajnych procesorów Intel Atom. 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o rozmiarze do 640 GB również robią bardzo pozytywne wrażenie.

W laptopie nie brakuje niczego. Znajdziemy w nim czytnik kart SD/MMC, kamerę o rozdzielczości 1,3 Mpix, kartę sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 2.1. W modelu X370 zastosowano dwa głośniczki o mocy 1 W każdy. Za pomocą wyjść D-Sub oraz HDMI, laptopa bez problemu podepniemy do monitora, tudzież telewizora.
Na MSI X370 instalowany będzie system Windows 7 Home Premium 64-bit (znów nie Starter – hurra!). 8-komorowa bateria zapewnić ma czas pracy bez ładowania, na poziomie 10 godzin. Testy zweryfikują na pewno tą informację.

W sklepach urządzenie znajdziemy dopiero za kilka tygodni. Cena pozostaje zagadką.