Steven Spielberg twierdzi, że grał w Mario na PlayStation, i to w VR

Steven Spielberg wyreżyserował niedawno film Ready Player One, który w kwietniu zadebiutował w polskich kinach, a który z pewnością wzbudził nostalgię u wielu starszych graczy. Akcja tego filmu rozgrywa się głównie w wirtualnej rzeczywistości. Mogłoby się więc wydawać, że Spielberg powinien wiedzieć całkiem sporo na temat gier i wirtualnej rzeczywistości. Niemniej, jakiś czas temu reżyser podobno powiedział w wywiadzie dla japońskiej agencji prasowej Kyodo, że jego ulubionym doświadczeniem związanym z VR było… granie w Mario na… PlayStation.
„Grałem w Mario, i tak dalej, na PlayStation.”, powiedział Spielberg. „Po pierwszej próbie nie chciałem ściągać gogli.”
Dziwi nas to tak bardzo, ponieważ Mario jest wydawane jedynie na sprzęt Nintendo. Poza salonami gier, urządzeniami mobilnymi i innymi pojedynczymi przypadkami, takimi jak Hotel Mario na odtwarzaczu Philips CD-i, Mario jest tytułem ekskluzywnym dla Nintendo. Nie wydaje się możliwe, aby Spielberg grał w Mario na PlayStation, co dopiero w VR. Podobno technicznie możliwe jest używanie PlayStation VR w połączeniu z innymi konsolami, mimo że gogli nie zaprojektowano w tym celu, ale czy z czymś takim miał do czynienia Spielberg?
Możliwe jest, iż Spielberg pomyślał, że bardzo ciekawa i dostępna w kilku salonach gier w Tokyo gra Mario Kart VR, uruchamiana na systemie zapewnianym przez Bandai Namco, działała na PlayStation, o ile to właśnie ją reżyser wypróbował. Istnieje również prawdopodobieństwo, że tak naprawdę Spielberg grał w coś innego niż Mario.
No cóż nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy Spielberg się przejęzyczył, nie wie czym jest PlayStation, czy też nie za bardzo dbał o wydźwięk wypowiedzi. Każde wyjaśnienie może być tym odpowiednim.

Źródło:The Verge