Steam: w listopadzie skradziono dane dotyczące transakcji

Mimo że platformy dystrybucji cyfrowej to jeden z bezpieczniejszych i bardziej komfortowych sposobów na dokonywanie zakupów gier, powinniśmy być zawsze świadomi ryzyka jakie niesie umieszczanie naszych danych personalnych w Internecie. W listopadzie ubiegłego roku na łamach Conowego.pl mogliście przeczytaćnewsa o atakach hakerów na serwery Steam.
Gabe Newell poinformował wówczas, że nie wiadomo jeszcze jak poważny był atak, ale nie można było wykluczyć, że w rękach hakerów znalazły się informacje dotyczące użytkowników takie, jak nazwiska, pseudonimy, hasła, listy zakupionych gier, adresy mailowe czy nawet dane związane z kartami kredytowymi.
Po kilku miesiącach, które minęły od tego wydarzenia, Valve Software nareszcie udało się ustalić jakie informacje zostały skradzione podczas ataku – były to kopie zapasowe danych dotyczących transkakcji przeprowadzonych w latach 2004 – 2008. Jeżeli zatem nie używaliście Steama w tamtym okresie, powinniście być bezpieczni.
Z drugiej jednak stronny powinniśmy mieć na uwadze, że podobne ataki mogą powtórzyć się w przyszłości, dlatego radzimy Wam abyście mieli baczenie na Wasze karty kredytowe i abyście pamiętali o zmianie haseł.

Źródło: Ubergizmo