Steam pozwoli na udostępnianie gier znajomym!

W przyszłym tygodniu Steam uruchomi betatesty nowej usługi o nazwie Family Sharing. Dzięki niej możliwe będzie udostępnienie swojej biblioteki gier maksymalnie dziesięciu osobom z listy znajomych. Nazwa sugeruje dzielenie się grami z osobami najbliższymi, jednak dopuszczalne jest użyczanie gry w zasadzie komukolwiek.
Użytkownicy będą mogli wysyłać do swoich znajomych prośbę o użyczenie całej biblioteki gier, nie zaś konkretnego tytułu. Cały proces będzie wolny od opłat i jakichkolwiek prowizji. Co ciekawe, grając w grę z biblioteki znajomego możemy zdobywać osiągnięcia na własne konto. Możliwe będzie także przechowywanie zapisanych stanów gry w prywatnej chmurze.Aby uchronić użytkowników platformy Steam przed nadużyciami i bycia zasypywanym dziesiątkami żądań o dostęp do biblioteki gier, Valve postanowiło wprowadzić pewne ograniczenia, z których jedno jest dość sporym utrudnieniem dla komfortowej zabawy. Otóż w danym momencie można uzyskać dostęp tylko do biblioteki gier jednego znajomego. Co gorsza, podczas zabawy tylko jedna z osób będzie mogła uzyskać dostęp do konta. Jeżeli właściciel będzie chciał uruchomić jakikolwiek tytuł ze swojej kolekcji, osoba pożyczająca grę zostanie wylogowana z usługi. Nie nastąpi to jednak natychmiastowo i wcześniej na ekranie komputera zostanie wyświetlony specjalny monit.
Jeżeli jesteście zainteresowani testami nowej usługi powinniście zgłosić się do grupy o nazwie Steam Family Sharing i liczyć na to, że zostaniecie wybrani do przyszłotygodniowych testów.

Źródło: Steam