Steam nareszcie pozwoli na jednoczesne pobieranie i granie

Najważniejsza zmiana, którą wprowadza najnowsza aktualizacja dla klienta Steam, dotyczy pobierania gier i programów. Jeszcze do niedawna niemożliwe było jednoczesne pobieranie i granie, nawet jeżeli gra przeznaczona była jedynie do zabawy w trybie off-line.

Od teraz możliwe będzie wykonywanie obu tych czynności jednocześnie. Na tym jednak nie koniec – użytkownicy będą mogli określić także dokładne godziny, w których Steam będzie pobierał gry i programy, co ma szczególne znaczenie dla osób z nieco wolniejszym łączem.

Kilku istotnych poprawek doczekał się też tryb Big Picture, który szersze zastosowanie znajdzie już w przyszłym roku, kiedy na rynek trafią pierwsze „Maszyny Steam”. Nie chodzi tu o żadną rewolucję, ale przede wszystkim o poprawienie najbardziej irytujących błędów.

Zmiany nie mogły ominąć także klienta platformy dedykowanego Linuksowi. Podobnie jak w przypadku trybu Big Picture zespół Valve Software ograniczył się do poprawienia uciążliwych błędów. Na małe rewolucje przyjdzie czas, kiedy wspomniane wyżej Steam Machines wejdą na rynek.

Poza aktualizacją zespół Valve Software wprowadził jeszcze jedną istotną zmianę. Wcześniej, kiedy użytkownik nabywał paczkę gier Humble Bundle, a w bibliotece gier posiadał już jeden z wchodzących w jej skład tytułów, bezpowrotnie tracił dodatkowy klucz. Od teraz będzie można podarować go któremuś ze znajomych.

Źródło: Steam