Steam Machine – specyfikacja prototypów

Valve Software wychodzi z założenia, że gracze powinni brać czynny udział w procesie twórczym, dlatego jeszcze w tym roku w ręce 300 szczęśliwców, którzy wyrazili chęć testowania Steam Machine, trafi zaawansowany prototyp urządzenia. Okazuje się, że nie wszyscy otrzymają tę samą „machinę”. Poszczególne egzemplarze będą różniły się między sobą specyfikacją. Oto możliwe opcje:

  • Procesor: Intel i7-4770/i5-4570/i3
  • Układ graficzny: NVidia Titan/GTX780/GTX760/GTX660
  • RAM: 16GB DDR3-1600 (CPU), 3GB DDR5 (GPU)
  • Dysk twardy: 1TB/8GB Hybrid SSHD
  • Zasilanie: wewnętrzny zasilacz 450W 80Plus Gold
  • Wymiary: około 30,5 x 31,5 x 7,4 cm

Mimo że znane są nawet wymiary Steam Machine, nadal nie wiadomo jak urządzenie będzie wyglądać. Wynika to stąd, że ostateczna wersja „machiny” nadal nie jest gotowa. Co więcej, zespół Valve Software liczy na to, że testerzy pomogą w przeprojektowaniu urządzenia w taki sposób, aby stanowiło gratkę dla znacznej części użytkowników platformy Steam.

System jest całkowicie otwarty, co oznacza, że jeszcze wiele w kwestii specyfikacji może ulec zmianie. Nie należy zapominać także o tym, że użytkownicy będą mieli na nią znaczny wpływ. Jeżeli „machina” przestanie odpowiadać naszym potrzebom, będziemy mogli wymienić starsze komponenty na nowsze.

Decyzja o wysłaniu do testerów urządzeń, cechujących się odmienną specyfikacją techniczną, sugeruje, że kiedy Steam Machine trafi do sprzedaży, dostępnych będzie co najmniej kilka różnych wariantów „machiny” zoptymalizowanych pod kątem różnych użytkowników. Nadal nie wiemy, ile Steam Machine będzie kosztować, a to w chwili obecnej jest chyba jedną z ważniejszych kwestii.

Źródło: Valve Software