State of Decay wyjdzie z fazy testów beta w przyszłym tygodniu

Kiedy pod koniec września State of Decay trafił do oferty platformy Steam w ramach programu wczesnego dostępu, nikt chyba nie spodziewał się, że testy beta potrwają tak krótko. W zaledwie półtorej miesiąca później gracze otrzymają finalną wersję produkcji Undead Labs.

Udostępniona we wrześniu wersja gry miała wiele wad. Znalazły się wśród nich tendencja do wysypywania się i brak wsparcia dla klawiatury i myszy. Dzięki pomocy i ogromnemu zaangażowaniu graczy, producentowi udało się szybko wygładzić krawędzie State of Decay i doprowadzić grę do stanu, w którym każdy może w nią zagrać bez obawy, że uciążliwe błędy wpłyną na doświadczenia płynące z zabawy.

Finalna wersja State of Decay trafi do oferty platformy Steam już 5-ego listopada. Undead Labs zapewnia, ze nie porzuci gry i że kolejne usprawnienia będą wprowadzane sukcesywnie. Producent obiecuje, że w dniu oficjalnej premiery na graczy czekają konkursy i nagrody.

Gra State of Decay zadebiutowała w Xbox LIVE Arcade na początku czerwca bieżącego roku. W cztery miesiące później trafi w ręce posiadaczy komputerów osobistych. Cena wersji pecetowej produkcji studia Undead Labs jest dokładnie taka sama jak w przypadku wersji konsolowej i wynosi 20$.

Źródło: Undead Labs