Starsze dodatki do World of WarCraft za darmo

Blizzard informuje, że od teraz w skład zestawu dawniej znanego pod nazwą Battle Chest wchodziły będą nie tylko podstawka World of WarCraft i dodatki The Burning Crusade Wrath of the Lich King, ale także rozszerzenie Cataclysm. Cena pakietu to 19,99 dolarów.

Na tym jednak nie koniec. Aktywni abonenci World of WarCraft automatycznie i całkowicie za darmo otrzymają dostęp do wszystkich treści i elementów, które wymienione wyżej dodatki wprowadzają do podstawowej wersji hitu Blizzarda. Poza nawias wyrzucony został jedynie ostatni dodatek – Mists of Pandaria. Blizzard żywi nadzieję, że ułatwi to nowym graczom rozpoczęcie przygody.

Z opublikowanego przez Activision-Blizzard w maju raportu finansowego dowiadujemy się, że liczba aktywnych abonentów spadła w ciągu trzech miesięcy o 1,3 miliona do poziomu 8,3 miliona. Sytuacji nie poprawiło nawet pojawienie się na rynku rozszerzenia Mists of Pandaria.

World of WarCraft nadal jest jedną z najpopularniejszych gier MMO. Mimo to Blizzard powoli oswaja się z myślą, że prędzej czy później konieczne będzie przejście na model free-2-play. Niewykluczone, że w międzyczasie producent obniży abonament albo zastosuje model mieszany, na który zdecydowało się studio BioWare w przypadku Star Wars: The Old Republic.

Nowa wersja pudełkowego zestawu Battle Chest trafi do sklepów już wkrótce. Mniej cierpliwi mogą zakupić cyfrową wersję już teraz zoficjalnej strony Blizzarda.

Źródło:Blizzard