Star Wars: The Old Republic – co w przyszłości?

Premiera najbardziej oczekiwanego MMORPG tego roku – Star Wars: The Old Republic już za 6 dni (early access od wczoraj). Producent wykonawczy James Ohlen przedstawił plany odnośnie rozwoju gry na oficjalnej stronie produkcji. Trzeba przyznać, że lista jest imponująca, co ważniejsza większość dodatków będzie zupełnie darmowa dla subskrybentów.
BioWare zamierza skupić się na kilku kluczowych (ich zdaniem) elementach: nowej zawartości, gildiach, zmianach w interfejsie, PvP, walkach w kosmosie, systemie dziedzictwa i kilku innych aspektach rozgrywki. Ohlen zaznaczył, że tak naprawdę produkcja tytułu MMORPG nie ma końca. W pierwszej kolejności możemy spodziewać się nowej zawartości (instancji i misji). Znacznie rozbudowane zostaną opcje związane z funkcjonowaniem gildii.
Oddzielny zespół zajmuje się rozgrywką PvP, należy się spodziewać nowych stref bitewnych (warzones) oraz dedykowanych dodatków (eventów). Duże zmiany ma przejść także interfejs użytkownika, ma być bardziej elastyczny, aby każdy gracz mógł go dostosować do swoich preferencji. Jeśli chodzi o kosmiczne bitwy, to Ohlen wspomina, że BioWare ma specjalny projekt, którzy poszerzy znacząco ten aspekt rozgrywki. Ostatnią duża nowinką będzie rozbudowany system dziedzictwa (Legacy), który pozwali graczom np. nadać postaciom nazwisko. W nieco dalszej przyszłości zostaną wprowadzone poziomy i punkty doświadczenia powiązane z Legacy, za które będzie można odebrać specjalne moce oraz przedmioty.

Źródło: swtor.com