Spotify rusza na podbój Polski!

Od dłuższego czasu w polskiej Sieci krążyły plotki na temat rzekomego wystartowania usługi Spotify w Polsce. W końcu się one sprawdziły. Dzisiaj ma miejsce krajowa premiera jednego z najpopularniejszych serwisów do streamowania muzyki. Pod tym adresem:www.spotify.com/pl znajdziecie wszelkie interesujące Was na ten temat informacje, jak również pobierzecie dedykowaną usłudze desktopową aplikację.

Jednocześnie już dziś poznaliśmy ceny poszczególnych pakietów. Dostępne będą trzy, dokładnie te same, jak w przypadku innych państw. Do wyboru będą następujące konta:

  • Spotify Free (bezpłatne) – darmowy dostęp do muzyki (gorsza jakość dźwięku), jak również z obecnością reklam.
  • Spotify Unlimited (9.99zł za miesiąc) – nieograniczony dostęp do muzyki na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Brak reklam.
  • Spotify Premium (19.99 zł za miesiąc) – najbogatszy pakiet, zapewniający dostęp do usługi zarówno z poziomu desktopowej aplikacji, jak i w trybie offline, i za pośrednictwem urządzeń przenośnych. Użytkowników tej opcji czeka nieograniczony dostęp do wszystkich zasobów serwisu, brak reklam oraz najwyższa jakość dźwięku.

Zdecydowanie najbardziej kusząco prezentuje się ostatni pakiet – Premium. I tutaj miła niespodzianka. Na start Spotify przygotowało dla polskich użytkowników drobną zachętę – przez 30 dni od momentu zarejestrowania będą oni mogli korzystać z najdroższej opcji Premium.

Możliwościom serwisu przyjrzymy się zapewne w osobnym artykule. Tymczasem dodam tylko, że bezpośrednimi konkurentami Spotify na naszym rynku są: Deezer i WiMP. Wybór jest więc spory, a dla osób poszukujących stuprocentowej darmochy pozostają też radia internetowe, czy inne serwisy, chociażby LastFM.

źródło:Spotify Polska