Spotify pomogło w odnalezieniu przestępców

Brittany Nunn i jej mąż Peter Barr opuścili swój dom w Wellington po przegranej walce o opiekę nad dwójką dzieci Nunn. Sąd przyznał ją ich biologicznym ojcom, ale para nie zamierzała odpuścić i zniknęła siedem miesięcy temu, razem z dziewczynkami. Przez ten czas lokalni, stanowi i federalni śledczy, ani prywatni detektywi nie potrafili ich odnaleźć – aż do niedawna.
Zbiegowie zostali namierzeni dzięki nakazowi przeszukania bazy danych Spotify. Zgodnie z nowymi informacjami, konto pary było używane z IP zlokalizowanego w Cabo San Lucas w Meksyku. Trop dodatkowo potwierdzono podobnymi informacjami z bazy Netflixa oraz dzięki paczce dla Nunn, dostarczonej pod adres w Cabo. Dzięki temu agenci federalni mogli rozpocząć współpracę z meksykańskim konsulatem, w celu sprowadzenia uprowadzonych dzieci z powrotem do USA. Przestępcy zostali aresztowani i przewiezieni do Stanów Zjednoczonych, gdzie oczekują na przedstawienie zarzutów. Dziewczynki szczęśliwie wróciły do domu spotkały się ze swoimi ojcami w zeszłym tygodniu.
Ta sprytna taktyka jest przypomnieniem, że wiele współczesnych usług zdradza lokalizację użytkownika. Policja ma bardzo łatwy dostęp do informacji o nas. Facebook, Twitter, Instagram i inne aplikacje stanowią swoistą encyklopedię. Warto zaznaczyć że są one interesujące nie tylko dla Stróży prawa, ale także dla hakerów i oszustów.

Źródło: yahoo.com