Spotify może wprowadzić ograniczenia dla darmowych użytkowników

Plotki głoszą, że Spotify zamierza uczynić część swojej zawartości ekskluzywną dla użytkowników Premium. W tym momencie nie wiadomo dokładnie jak te zmiany miałyby wyglądać. Niektórzy sugerują, że w darmowej wersji będzie można odsłuchiwać albumy ograniczoną ilość razy lub tylko część ze znajdujących się na nich utworów, a żeby poznać cały należałoby przejść na wersję wyższą.
Skąd nagła zmiana? To właśnie darmowość aplikacji stanowi przewagę nad konkurencją, jaką jest Apple Music i Tidal. Wydaje się, że to wytwórnie płytowe naciskają na Spotify, by nakierowało większą ilość użytkowników do kupna wersji Premium. Najwyraźniej wytwórnie nie są zbytnio zadowolone z reklam, które dewaluują katalogi i generują niewielkie dochody.
Co ciekawe, niedawno w UE został wydany wyrok, w którym stwierdzono, że Apple jednak nie konspirował z innymi markami w celu zakończenia darmowego stremowania muzyki.
Podczas całej swojej egzystencji, Spotify uparcie nie chciało ograniczać dostępu do darmowych katalogów, bez względu na dezercję niektórych wykonawców, jak Adele czy Taylor Swift.  Jednak wydaje się, że tym razem musi przyjąć cios, bez względu na to, jak bardzo ten pomysł został znienawidzony przez CEO serwisu.

CEO Spotify - Daniel EkŹródło: digitalmusicnews.com