Specyfikacja HTC One M9 – jest dobrze!

Opublikowana specyfikacja smartfona HTC One M9 może być na swój sposób zaskakująca. Producent zdecydował się wykorzystać 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Nie potwierdziły się więc plotki o ekranie o większej ilości pikseli. Informacja ta powinna ucieszyć potencjalnych użytkowników, martwiących się o zwiększony pobór mocy w przypadku zastosowania wyświetlacza QHD.
HTC One M9 napędzany będzie przez najnowszy 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 oraz 3 GB pamięci RAM DDR4. Malkontenci narzekający na kiepski aparat w HTC One M8 z pewnością rozchmurzą się nieco na wieść o nowej kamerze o rozdzielczości 20,7-megapiksela, uzbrojonej w dwie diody LED. Przedni aparat o rozdzielczości 4 Mpix wykorzystywał będzie technologię Ultra Pixel, znaną z poprzedniego modelu urządzenia.
Pośród pozostałych smaczków znajdziemy łączność LTE cat. 6, jeszcze lepsze głośniki, baterię o pojemności aż 2840 mAh oraz system Android w wersji 5.0.2 z najnowszą nakładką HTC Sense 7.0. Smartfon HTC One M9 sprzedawany będzie w wersjach z 32 GB i 64 GB pamięci na dane.
Producent już w dniu premiery urządzenia ma udostępnić szeroką gamę praktycznych akcesoriów. Wśród nich należy wyróżnić wodoodporny pokrowiec z certyfikatem IP68 (smartfon niestety wodoodporny nie jest), ulepszone etui DotView 2 oraz bezprzewodowy głośnik BoomBass.
Nie możemy się doczekać momentu, w którym HTC One M9 trafi w nasze ręce i będziemy go mogli przetestować.
PS zdjęcie w miniaturce to tylko grafika koncepcyjna. Wygląd urządzenia poznamy dopiero 1 marca na targach MWC w Barcelonie.

Źródło: upleaks