South Park: The Stick of Truth opóźniony

Pierwotnie South Park: The Stick Truth miał zadebiutować w grudniu bieżącego roku. Nowa data premiery została wyznaczona na dzień 4 marca 2014 roku. W Europie gra pojawi się dwa dni później. Skąd wzięło się to opóźnienie?

Kiedy w styczniu 2013 roku Ubisoft wykupił od THQ prawa do dystrybucji gry, wydawcy wydawało się, że nie ma przed sobą trudnego zadania. Okazało się jednak, że South Park: The Stick of Truth wymaga nieco więcej pracy niż wyglądało to na pierwszy rzut oka.

„W ciągu trzech tygodni od zakupienia gry, ze smutkiem stwierdziliśmy, że musimy wywrócić wszystko do góry nogami, jeżeli chcemy stworzyć grę, na którą wszyscy czekają. Gra wymagała tak dużych przeróbek, aby dotrzeć do momentu, w którym znajdujemy się obecnie, że nie mogliśmy tego po prostu odpuścić, nawet jeżeli oznaczało to przesunięcie daty premiery” – mówi Laurent Detoc, dyrektor Ubisoft North America.

Z opinią tą w pełni zgadzają się twórcy serialu. „Zawsze chcieliśmy, żeby gra przypominała odcinek South Park. Doprowadzenie gry do gównianych standardów serialu okazało się prawdziwym wyzwaniem i jesteśmy podekscytowani tym, że zajęło to znacznie więcej czasu niż się spodziewaliśmy” – mówią Matt Stone i Trey Parker.

Źródło: Ubisoft