Soundbar Samsung K650 – kinowe emocje w domowym zaciszu

W jaki sposób przemienić zwykły pokój w kino domowe? Pierwszym krokiem jest zadbanie o właściwe zaciemnienie pomieszczenia – idealnie do tego celu nadają się zasłony, które przy okazji pomogą wyeliminować pogłos i poprawić parametry akustyczne pomieszczenia. Ważne jest także odpowiednie rozmieszczenie foteli lub kanapy względem ekranu. Sercem domowej sali kinowej jest jednak sprzęt – należy pamiętać, że poza obrazem, niezwykle ważna jest również jakość dźwięku. Inżynierowie z laboratorium Samsung Audio Lab opracowali nową wersję soundbara, który łącząc się bezprzewodowo z telewizorem tworzy nowoczesny zestaw kina domowego – pozbawiony kabli i często kłopotliwych w rozmieszczeniu kolumn.
Soundbar Samsung K-650 składa się z sześciu wbudowanych w listwę głośników oraz bezprzewodowego subwoofera o łącznej mocy 340 W. Ścieżka audio może zachować bogactwo oryginalnego dźwięku w jakości HD, dzięki próbkowaniu 192 kHz/24-bit. Sprzęt został wyposażony również w tzw. aktywny crossover. Rozwiązanie to oznacza, że każdy głośnik w poziomej listwie ma swój dedykowany wzmacniacz, dzięki czemu do naszych uszu powinien docierać o wiele bardziej klarowny i czysty dźwięk. Odtworzenie wrażeń z sali kinowej w zaciszu własnego domu ułatwia również funkcja Surround Sound Expansion, która sprawia, że ścieżka audio lepiej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu i zapewnia pełniejsze wrażenia akustyczne.
Częstym problem podczas oglądania seriali czy filmów jest niewłaściwy balans ścieżek dźwiękowych. W efekcie, kwestie wypowiadane przez bohaterów są niesłyszalne, gdyż zakłóca je muzyka w tle lub dźwięki poboczne. Dlatego też w soundbarze K-650 zastosowano specjalny głośnik centralny, który odpowiada za emisję dialogów, dzięki czemu zapewniona jest lepsza słyszalność nawet w scenach szeptanych.
Rozwiązania bezprzewodowe zyskują na popularności – są wygodne, proste w obsłudze i zapewniają większą swobodę aranżacyjną wnętrz. Soundbar K-650 również wpisuje się w ten trend. Urządzenie może połączyć się bezkablowo z telewizorem Samsung za pomocą TV SoundConnect, a także z głośnikami Multiroom, dzięki funkcji Multiroom Link, wykorzystującej sygnał Wi-Fi. Pozwala to dowolnie rozmieszczać sprzęty i łatwo stworzyć domową salę kinową – urządzenia bowiem można sparować ze sobą w za pomocą kilku kliknięć, w intuicyjny sposób. Co więcej, soundbar można również obsługiwać przy użyciu smartfonu za pomocą aplikacji Multiroom – telefon umożliwia wówczas włączanie i sterowanie odtwarzaną playlistą, a także obsługę różnorodnych serwisów streamingowych.
 
 

Źródło: inf. prasowa