Sony zakończyło przejmowanie Sony Ericsson

Operacja rozpoczęta 27 października 2011 roku oficjalnie zakończyła się wczoraj. Oczywiście całkowite wykupienie udziałów Ericssona przez Sony nie jest żadną niespodzianką, gdyż wiedzieliśmy oprocedurze już w ostatnim kwartale ubiegłego roku, a Komisja Europejska nie wyraziła sprzeciwu względem przejęcia. Teraz spodziewamy się rozpoczęcia procesu rebrandingu.
Połowa udziałów należąca do Telefonaktiebolaget LM Ericsson w spółce Sony Ericsson Mobile Communications AB była warta 1,05 miliarda euro (ok. 4,63 miliarda złotych). Oficjalne przejęcie udziału nastąpiło 15 lutego 2012 roku i od tego momentu Sony jest jedynym właścicielem Sony Ericssona.
W notce prasowej czytamy: „Sony przemianuje Sony Ericssona na 'Sony Mobile Communications’ i w dalszym ciągu będzie uczestniczyć w rynku telefonów komórkowych, jako witalnego elementu swojego działu elektronicznego, przyspieszając współdziałanie poszczególnych produktów Sony,(…) takich jak smartfony, tablety, telewizory i komputery PC„.
Sony marzy więc o stworzeniu własnego systemu łączności między swoimi produktami, zapewne na kształt Apple i Samsunga. Życzymy powodzenia!

Źródło: bgr