Sony Xperia Z4 Tablet już na tegorocznym MWC

Informacja o nowym tablecie Sony ukazała się w aplikacji XPERIA Lounge. Tak naprawdę pojawiło się tam całe przedstawienie nowego modelu, wraz ze zdjęciami. Pojawiła się też informacja, że urządzenie zadebiutuje za siedem dni, a to przypada na 3 marca, czyli jeden z dni targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Czego powiedzieliśmy się o urządzeniu? Jednym z konkretów jest fakt, że ekran tabletu będzie posiadał rozdzielczość 2K czyli 2048 na 1536 pikseli. Opis mówi także o najnowszym, ultraszybkim procesorze, najnowocześniejszej baterii i lekkiej jak piórko albuminowej obudowie.Możemy spodziewać się, że tablet będzie posiadał ekran o przekątnej około 10 cali. Pod względem designu nie zmieni się bardzo w stosunku do swoich poprzedników, co wskazuje zdjęcie opublikowane w aplikacji.

Bardzo ważną kwestią będzie sprzedaż tabletu na rynku. Prawdopodobnie na MWC nie zobaczymy smartfonu Xperia Z4, dlatego to tablet będzie musiał na siebie zarobić. Być może dobre wyniki sprzedażowe sprawią, że Sony jednak nie zrezygnuje z produkcji elektroniki, o czym informowaliśmy niedawno.

Źródło: technobuffalo