Sony Xperia XA2 Plus to ciekawa nowość, tylko ta cena…

Sony Xperia XA2 Plus pojawi się w Polsce już we wrześniu, na początku wyłącznie w ofercie sieci Plus. Gdy w październiku trafi do sklepów na rynku otwartym, wyceniona będzie na 1699 złotych. Cena godna solidnego średniaka, a specyfikacja? Rzućmy okiem.Sony Xperia XA2 Plus Smartfon Sony zwraca uwagę dużym, bo aż 6-calowym ekranem o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2160×1080 pikseli. Konstrukcja ma wymiary 157 x 75 x 9.6 mm. Całość nie jest więc jakaś specjalnie wychudzona, jednak na słowa uznania zasługują nieco zmniejszone ramki (jak na smartfona Sony oczywiście). Próżno tu szukać wciskanego już niemal wszędzie notcha a la iPhone X – może to i lepiej?

O wydajność urządzenia Sony dba 8-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 630 oraz 4 lub 6 GB RAMu. Takie parametry w tej cenie? Cóż, nie da się ukryć, że szukając czegoś wydajniejszego, znajdziecie to bez problemu. Pamiętajmy jednak, że wydajność smartfona to nie tylko RAM i procesor, ale też dobrze zoptymalizowane oprogramowanie, z którego to Sony raczej zawsze słynęło. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 32 lub 64 GB pamięci na dane oraz gniazdo kart pamięci micro SD.Sony Xperia XA2 Plus Uwagę zwraca 1/2.3-calowy sensor Exmor RS napędzający pracę aparatu o rozdzielczości 23 Mpix z obiektywem f/2.0 i kącie 84-stopni. Tak, jest możliwość rejestrowania nagrań 4K. Podwójny aparat? A na co to komu, a dlaczego? 😉 Z przodu znajdziemy kamerkę 8 Mpix z szerokim, 120-stopniowym kątem i obiektywem o jasności f/2.4.
Nie zabrakło Bluetooth 5.0, jacka 3.5 mm, obsługi audio Hi-Res (LPCM, FLAC, ALAC, DSD) oraz nowego Androida 8.1 na pokładzie. Smartfon zasilany jest przez baterię 3580 mAh z technologią szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.
Na nasz gust smartfon mógłby być nieco tańszy. W końcu wiele osób napisze teraz, że „taniej można mieć LG G6”. Swoją drogą, ciekawe ile jeszcze lat LG G6 będzie polecany w sieci jako uniwersalny wybór dla każdego. 😉