Sony Xperia M4 Aqua – premiera

Sony prezentuje nową strategię urządzeń ze średniej półki, przedstawiając na targach MWC Xperię M4 Aqua – smartfon oferujący najlepszą technologię Sony w aparacie, designie, baterii i wydajności, w końcu w przystępnej cenie.
Smartfon Xperia M4 Aqua jest znakomitym dowodem naszego zainteresowania średnią klasą  cenową bez kompromisów ‒ powiedział Dennis van Schie, Wiceprezes, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Sony Mobile Communications. ‒ Oferując najpopularniejsze cechy, które tak dobrze rozsławiły naszą serię Xperia Z, jak choćby możliwości aparatu fotograficznego, dwudniową wydajność baterii czy wodoodporność, smartfon Xperia M4 Aqua osiąga pozycję i cenę, której w tym segmencie rynku nie można dorównać.

PO PROSTU SKIERUJ APARAT I STRZELAJ! DOSKONAŁE ZDJĘCIA BEZ WYSIŁKU. Doskonały tylny aparat 13 MP w Xperia M4 Aqua jest wyposażony w czujnik  Sony Exmor RS, przysłonę f/2,0 oraz matrycę o czułości ISO 3200. Ta potężna technologia cyfrowego, kompaktowego aparatu oraz inteligentny tryb automatyczny Superior Auto ułatwia twórcze działania autorom zdjęć. Wsparciem służy też funkcja Automatycznego Rozpoznawania Sceny: aparat dostosuje ustawienia obrazu aż do 52 typowych scenerii, co pozwala uzyskać wspaniałe kolory za każdym razem nawet w słabym lub bardzo silnym świetle.
Podobnie jak aparat główny, 5-megapikselowy aparat Selfie umieszczony z przodu posiada obiektyw szerokokątny z polem widzenia o szerokości 88°. W kadrze zmieszczą się zatem wszyscy znajomi, a funkcja Retusz Portretu pozwoli na wykończenie zdjęcia zabawnymi dodatkami. Popularna funkcja edytowania Selfie należy do zestawu zainstalowanych fabrycznie aplikacji fotograficznych, w tym tak lubianych jak Sound Photo ‒ umożliwiającej dodanie krótkich dźwięków do zdjęć, czy Movie Creator, która automatycznie zamienia zdjęcia i filmy w krótkie, 30-sekundowe klipy. Wszystko to sprawia, że zbieranie i udostępnianie wspomnień poprzez media społecznościowe jest jeszcze prostsze i szybsze.

ZAPROJEKTOWANY, BY PASOWAĆ DO TWOJEGO SPOSOBU ŻYCIA.
SUBTELNE URZĄDZENIE, WYRAFINOWANY INTERFEJS Z ANDROIDEM 5.0 LOLLIPOP.
Wykonana od podstawXperia M4 Aqua ma luksusowy wygląd typowy dla klasy Premium  – wyświetlacz z hartowanego szkła, w smukłej ważącej 136g wodoodpornej  (IP65/8) obudowie. Konstrukcja smartfonu została tak przebudowana, by zapewnić użytkownikowi nieosłonięty port microUSB, który gwarantuje wygodę ładowania oraz ogólnie łatwość użytkowania gdziekolwiek jesteś.
Xperia M4 Aqua będzie dostępna w klasycznych kolorach czarnym  białym oraz w żywych barwach  koralu i srebra3. Sony przyjęło te same subtelne zasady, które zastosowali projektanci Androida przy tworzeniu jego wersji 5.0 Lollipop, kierując się minimalistycznym podejściem do interfejsu użytkownika, interaktywności i natywnych aplikacji.
Xperia M4 Aqua trafi do klientów wyposażona w nową wersją Xperia Lounge Silver, wprowadzającą aktualizacje oprogramowania, aplikacje, informacje i rozrywkę aktualizowane na bieżąco przez cały kres użytkowania produktu. Częścią tej propozycji będzie możliwość oglądania filmów, klipów i odcinków seriali telewizyjnych4 poprzez aplikację  Privilege Plus Movies5. W Polsce aplikacja zostanie ponadto wzbogacona szeregiem ciekawych ofert contentowych, konkursami oraz promocjami, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

ZRÓB I OSIĄGNIJ WIĘCEJ PRZEZ DŁUŻSZY CZAS.
PIERWSZY SMARTFON SONY Z OŚMIORDZENIOWYM, 64-BITOWYM PROCESOREM QUALCOMM® SNAPDRAGON 615 Z 4G LTE I WYDAJNOŚCIĄ BATERII DO DWÓCH DNI.
Podczas gdy większość użytkowników smartfonów musi oszczędnie z nich korzystać – Ty nie musisz, gdyż bateria w Xperii M4 Aqua wytrzymuje do 2 dni intensywnego użytkowania. To eliminuje potrzebę regularnego, częstego ładowania. Jeśli użytkownikowi to nie wystarcza, może aktywować tryb  STAMINA, służący do optymalizowania pracy baterii, albo tryb Ultra STAMINA, pozwalający, by telefon działał przez tydzień utrzymując swoje podstawowe funkcje.
Wsparciem tej optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a mocą jest ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor6 Qualcomm® SnapdragonTM 615, służący zaawansowanemu przetwarzaniu multimediów z transmisją danych 4G LTE. Dzięki procesorowi Snapdragon 615, można cieszyć sie mobilnym, płynnym dostępem doswoich treści w aplikacji Xperia Lounge oraz najszybszym pobieraniem informacji i wiadomości, znajdywaniem drogi przy użyciu map, sprawdzaniem i wysyłaniem maili, wysyłaniem zdjęć do rodziny i znajomych w ułamku sekundy oraz słuchaniem muzyki czy oglądaniem filmów w streamingu bez zacinania i opóźnień.
Smartfon Xperia M4 Aqua będzie miał swoją premierę w 80 krajach świata u ponad 100 Operatorów na wiosnę 2015 roku3. W Polsce dostępny od drugiej połowy maja.