Sony osiąga cel przed czasem

Kiedy w listopadzie PlayStation 4 debiutowało na rynku, firma Sony zakomunikowała, że do marca chce sprzedać 5 milionów egzemplarzy konsoli. Teraz japoński gigant obwieścił, że od premiery do dnia 8-ego lutego udało mu się sprzedać całe 5,3 miliona sztuk PS4.

Pierwszy milion „pękł” w ciągu pierwszych 24 godzin obecności konsoli na rynku. Podobnym wynikiem mógł pochwalić się Xbox One. Później konsola Microsoftu zwolniła nieco tempo, tymczasem PlayStation 4 nadal sprzedawało się świetnie.

Podczas targów Consumer Electronics Show, które odbyły się na początku stycznia w Las Vegas, Sony zakomunikowało, że do dnia 28-ego grudnia 2013 roku udało się sprzedać 4,2 miliona egzemplarzy konsoli. Kilka dni później Microsoft obwieścił, że Xboksa One kupiły ponad 3 miliony osób.

Niedawno firma analityczna NPD Group zaprezentowała dane, według których PlayStation 4 było najlepiej sprzedającą się w styczniu konsolą na rynku amerykańskim.

Sukces Sony jest tym większy, że cel udało się osiągnąć przed wejściem konsoli na japoński rynek. PlayStation 4 zawita do Kraju Kwitnącej Wiśni już 22-ego lutego, czyli w najbliższy piątek.

Źródło: Sony