Sony kieruje pozew do sądu

Miarka się przebrała! Sony zdecydowało się wejść na drogę sądową i wytoczyć pozwy przeciwko hakerom, którym udało się złamać zabezpieczenia konsoli Playstation 3. Ich proceder polegał na stworzeniu oprogramowania, które wykorzystuje luki w systemie konsoli i pozwala na granie w kopie zapasowe gier.
Na Chaos Communication Congress w Berlinie, George Hotz i zespół ponad stu osób z „fail0verflow” wytknął Sony opisywaną lukę. George Hotz jest znany z tego, iż jako pierwszy złamał zabezpieczenia iPhone’a 3GS. Teraz zarówno on, jak i całe „fail0verflow” mają stanąć przed sądem. Sony oskarżyło ich bowiem o złamanie postanowień Digital Millennium Copyright Act.

Pozew zawiera żądanie zaprzestania dalszych praktyk, mających na celu ekspozycję luk w konsoli Playstation oraz podawania ich do wiadomości publicznej. Rzecz jasna konsolowy gigant domaga się odszkodowania. Hotz twierdzi, że szanuje zdanie Sony. Zaznacza jednak, że konsolowy gigant nie ma żadnych podstaw do oskarżeń. Zdolny młodzieniec może mieć rację, zważywszy na fakt, że w zeszłym roku udało mu się wygrać proces z Apple w sprawie wspomnianego wcześniej iPhone’a 3GS.
Czy działania na pograniczu przestępstwa są w stanie przyczynić się do poprawy jakości oprogramowania? Czy może przynoszą więcej szkód niż korzyści? Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach.