Sony Ericsson Xperia Play – oficjalna prezentacja

Dość przecieków i nieoficjalnych informacji! Targi MWC są miejscem, w którym nareszcie zaprezentowano Sony Ericssona Xperia Play, znanego także jako PlayStation Phone.
Jest to pierwszy telefon z certyfikatem PlayStation. Co to oznacza w praktyce? Że jest w stanie poprawnie i płynnie odtwarzać gry stworzone na platformę PlayStation Suite.

Xperia Play ma wymiary 119 x 62 x 16 milimetrów i waży 175 gram. Telefon jest skierowany przede wszystkim do osób grających. Potwierdza to spory 4-calowy, pojemnościowy wyświetlacz o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Po rozsunięciu smartfon przypomina pad do konsoli PlayStation. Na zdjęciu widzimy cyfrowy d-pad, dwa analogowe touchpady oraz cztery przyciski znane z kontrolera Sony – koło, krzyżyk, kwadrat i trójkąt.

Za poprawną obsługę gier odpowiada procesor Snapdragon 1 GHz, chip graficzny Adreno 205 oraz 380 MB pamięci RAM. Reszta podzespołów spotykana jest obecnie w każdym telefonie – slot na karty microSD, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 oraz aparat o rozdzielczości 5.1 megapikseli z fleszem, w postaci diody LED.

Niepokojąca jest pojemność baterii. Czy aby 1500 mAh to nie za mało jak na telefon, mający być przy okazji konsolą do gier? Poczekajmy do marca – po oficjalnej premierze zweryfikujemy swoje obawy.