Snip – nowy sposób Microsoftu na przechwytywanie ekranu

Snip to program, którego główną funkcją jest przechwytywanie ekranu, czyli innymi słowy tworzenie tzw. screenshotów. Nowy dodatek stworzony przez pracowników firmy Microsoft został opracowany w taki sposób, aby wykonywanie zrzutów ekranu wraz z ich edycją i udostępnieniem było jak najszybsze. Snip pozwoli nam na wykonanie tych trzech czynności w tylko jednym oknie.
O obecności w systemie programu Snip świadczy cienki czarny pasek, który jest umieszczony przy jednym z boków ekranu. Po najechaniu na ten element ukaże się nam małe menu z trzema przyciskami. Jednym z nich będziemy mogli wykonać zrzut ekranu lub zrzut pojedynczego okna, drugim otworzymy pusty plik, który będziemy mogli edytować w edytorze Snip, a trzeci uruchomi aparat, którym będziemy mogli wykonać zdjęcie. Po kliknięciu w każdy z nich i wykonaniu zrzutu ekranu czy zdjęcia będziemy mogli je edytować dodając notatki czy rysunki bezpośrednio na obrazek. Warto dodać, że Snip został dostosowany do ekranów dotykowych, dlatego najlepiej będzie się spisywał właśnie z takimi urządzeniami.
Dodatkową, wyróżniającą Snip funkcją jest możliwość dodania notatki głosowej do zapisanego zrzutu ekranu. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie takiego elementu, obrazek zostanie automatycznie zamieniony w plik wideo formatu .mp4. Na filmie pokazany zostanie także proces nanoszenia przez nas notatek na obrazku. Możemy zatem przypuszczać, że Snip bardzo dobrze się sprawdzi w sytuacji, w której będziemy chcieli wyjaśnić komuś jak trafić w dane miejsce.
Snip może okazać się bardzo dobrym wyborem, jeśli szukacie programu, który umożliwi Wam tworzenie szybkich zrzutów ekranu . Pomimo wielu bardzo dobrych konkurentów programu Microsoftu dostępnych na platformę Windows, Snip może przyciągnąć odbiorców swoimi możliwościami związanymi z tworzeniem filmów, które łatwo prześlemy do naszych znajomych. Jeśli macie zatem ochotę przetestować Snip (tak jak pisaliśmy – program obecnie znajduje się w fazie beta) możecie ściągnąć go podtym adresem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat programu polecamy obejrzenie poniższego filmu przedstawiającego możliwości Snip.

Źródło:techspot