Snapchat mógł być wykupiony przez Google za 30 mld dolarów, ale…

Cena akcji Snap Inc. spada, a Snapchat dochodów nie przynosi. Właściciel Snapchata, Evan Spigel, konsekwentnie odrzuca wszystkie oferty wykupu spółki Snap Inc. Dzieje się tak pomimo tego, że Snapchat przegrywa od dłuższego czasu rywalizację zarówno z Instagramem, jak i aplikacją Facebook Stories. Okazuje się, że w zeszłym roku ofertę wykupu firmy złożyło Google. I była to oferta opiewająca na astronomiczną sumę pieniędzy.
Rok temu, w maju, wartość Snapchata szacowano na 20 miliardów dolarów. Bardzo dużo, zważywszy na fakt, że Snapchat nie przynosi swojemu właścicielowi dochodów – niektórzy uważają, że cena akcji tej spółki to czysta spekulacja. Tak czy inaczej, w maju ubiegłego roku Snapchata próbowało wykupić Google, kładąc na stół… 30 miliardów dolarów. Oferta została oczywiście odrzucona, a od zeszłego roku wycena Snap Inc. spadła do poziomu 14 miliardów dolarów.
Warto nadmienić iż wcześniej, w 2013 roku, o wykupienie Snapchata zabiegały zarówno Facebook, jak i Google. Oferty na poziomie, odpowiednio, 3 i 4 miliardów dolarów (wartość spółki była dużo niższa) zostały wtedy zlekceważone przez Evana Spigela.
Z Instagrama korzysta miesięcznie ok. 700 milionów (!) osób. Za pośrednictwem Facebook Stories zdjęcia w sieci umieszcza 250 milionów użytkowników… dziennie. Snapchata co najmniej raz w miesiącu uruchamia „zaledwie” 166 milionów internautów.
 

Źródło: NeoWin