Smartwatch Microsoftu ze wsparciem dla iOS i Androida

Zegarek wyprodukowany przez Microsoft ma przypominać opaskę fitness Galaxy Fit. W przeciwieństwie do urządzenia Samsunga będzie mierzyć tętno użytkownika przez cały dzień, a nie wyłącznie wtedy, kiedy ten wybierze odpowiednią opcję.

Zegarek ma zostać wyposażony w kolorowy ekran dotykowy, który wielkością ma przywodzić na myśl połówkę listka gumy do żucia. Co ciekawe, zostanie umieszczony po wewnętrznej stronie nadgarstka, zapewniając tym samy użytkownikowi nieco więcej prywatności.

Dużą zaletą urządzenia ma być stosunkowo długi czas działania, co jest jednym z największych problem, z którymi borykać muszą się producenci „ubiertalnych” gadżetów. Źródła donoszą, że zegarek Microsoftu będzie w stanie działać bez przerwy przez około 2 dni.

Jednak największą zaletą urządzenia ma być kompatybilność nie tylko z platformą Windows Phone, ale także iOS i Android. Chociaż krok taki może nieco osłabić pozycję rynkową systemu operacyjnego Microsoftu, to z biznesowego punktu widzenia jest to chyba jedyna szansa dla nowego urządzenia.

Microsoft ani nie potwierdza, ani nie dementuje tych plotek. Mówi się, że zegarek mógłby ujrzeć światło dzienne już latem.

Źródło: Forbes