Smartwatch dla dzieci z lokalizatorem GPS i funkcją SOS

ART AW-K01 to silikonowy, dostępny w trzech wariantach kolorystycznych (niebieskim, zielonym i różowym), zegarek kompatybilny z systemami Android i iOS. Dzięki wbudowanemu lokalizatorowi GPS, pozwoli monitorować miejsce, w którym znajduje się dziecko. Jeśli pociecha opuści zaprogramowaną, ustaloną wcześniej strefę bezpieczeństwa, zainstalowana w telefonie opiekuna aplikacja Se Tracker włączy alarm, informując o potencjalnym niebezpieczeństwie.
Co więcej, jeśli dziecko poczuje się zagrożone, np. obecnością podejrzanych osób, będzie mogło za pomocą przycisku SOS powiadomić o tym rodzica. Stosowną reakcję ułatwi natomiast opcja podsłuchu, tj. wbudowany, czuły mikrofon, który pozwoli na bieżący odsłuch tego, co dzieje się w najbliższym otoczeniu. Komunikacja będzie możliwa po wcześniejszym zainstalowaniu w zegarku karty micro-SIM.Smartwatch ART AW-K01Poza wspomnianymi opcjami, podnoszącymi poziom bezpieczeństwa, zegarek został także wyposażony w możliwość wykonywania połączeń głosowych, krokomierz, monitoring snu, budzik oraz alarm powiadamiający o  niskim stanie baterii i próbie zdjęcia z ręki.
Wyświetlacz zegarka to ekran LCD o rozdzielczości 128×64 pikseli i przekątnej 0,98 cala. Ważący 40 gramów ART AW-K01 jest wyposażony w polimerową baterię o pojemności 400 mAh. Jego ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB.
Smartwatch jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna modelu ART AW-K01 wynosi 219 złotych.

Źródło: inf. prasowa